3 червня Мінцифра запускає Цифрограм для медичних працівників  (https://osvita.diia.gov.ua/digigram). Цей тест розроблений також на основі  європейської рамки цифрових компетентностей для громадян DigComp 2.1., а  саме, Рамки цифрової компетентності для громадян України  (https://bit.ly/3rBs8KL).  

 

Фото без опису
Відповідно, відбувається тестування медичних працівників на  професійні знання з цифрової грамотності в 6-ти сферах:  

1. Основи комп’ютерної грамотності 
2. Інформаційна та медіаграмотність. Вміння працювати з даними 
3. Створення цифрового контенту 
4. Комунікація і взаємодія у цифровому суспільстві 
5. Безпека у цифровому середовищі 
6. Вирішення технічних проблем. Навчання впродовж життя у цифровому суспільстві.

 

Кожна сфера містить 5 компетенцій, таким чином, в ньому визначено 30  цифрових компетентностей, які вимірюються за 3-ма базовими та 6-ма  підрівнями. Максимальна кількість балів, яку може набрати медичний працівник  – 90 балів.

Для того, аби зрозуміти рівень цифрової грамотності співробітників медичних закладів потрібно:

  • в полі "Я працюю в компанії/сфері" написати назву вашої установи  без лапок, наприклад, Міністерство цифрової трансформації.  Головне, щоб назва установи була узгоджена зі всіма працівниками.  Якщо назви будуть різні, ми не зможемо надати вам якісну  статистику. 
  • надсилати нам не частіше разу на 3 місяці запит для отримання  статистики по вашій установі шляхом відправлення офіційного  листа на Міністерство через систему електронного документообігу. 

Також, на платформі Дія.Цифрова освіта є  освітній серіал «Цифрові навички для медиків» (https://cutt.ly/tnzodgR) – це 10  серій освітнього серіалу за участі лікарів, медичних експертів, представників  МОЗ, НСЗУ, ДП «Електронне здоров’я», а також технічних спеціалістів  електронної системи охорони здоров'я (ЕСОЗ). 


Міністерство цифрової трансформації України буде вам дуже вдячне за поширення інформації з приводу нового  Цифрограму по всіх ваших ресурсах та буде раде бачити відгуки і сертифікати з проходження тесту у ваших соціальних мережах. 
Фото без опису