Старости Ружинської громади взяли участь у онлайн консультації на тему “Особливості правового статусу та діяльності старост в громаді. Онлайн” за підтримки Програми “U-LEAD з Європою”.

Фото без опису

 

Під час консультації розглянули такі питання:

  • Законодавча база регламенту роботи старости,
  • Формування старостинських округів,
  • Повноваження старости,
  • Права та гарантії старост,
  • Практики роботи старост,
  • Зміни законодавства щодо правового статусу старост: що варто знати.

15 квітня 2021 року Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост №4535.

Відповідно до законопроекту, входження старости до складу виконавчого комітету ради громади вже не буде обов’язковим. Водночас, він матиме гарантоване право на участь та виступ на засіданнях ради, виконкому, інших органах ради.

Важливо також, що за рішенням органу місцевого самоврядування, за старостою закріплюються окремі завдання адміністратора Центру надання адміністративних послуг.

Інші положення законопроекту врегульовують суто технічні питання: порядок створення старостинських округів, затвердження радою громади положень про старосту, суміщення посади старости тощо.

Фото без опису

Старости отримали поради як краще співпрацювати з мешканцями, як вирішувати проблеми за рахунок конкурсів чи державних програм та  побачили практику роботи інших старост України.

Фото без опису
Важливо, аби старости долучались до формування стратегічного плану розвитку громади. Адже саме вони найкраще знають свої села: проблеми та переваги, що потрібно вирішити, а що покращити.

Фото без опису