Фермерські господарства отримають фінансову підтримку держави

Дата: 26.05.2021 16:01

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2017 року № 106 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2021 року №384) інформуємо суб’єктів господарювання про дію Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств.

Фінансова підтримка надається:

• фермерському господарству, яке має чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 20 000 000 гривень, у власності та/або користуванні якого перебувають землі сільськогосподарського призначення;
  • зареєстрованому в поточному році  фермерському господарству, у власності та/або користуванні якого перебувають землі  сільськогосподарського призначення, незалежно від обсягу чистого доходу (виручки).

Фінансова підтримка надається одержувачам за такими напрямами:

• часткова компенсація витрат фермерським господарствам, пов’язаних із наданими сільськогосподарськими дорадчими послугами (крім новостворених), надається у розмірі 90 відсотків вартості, але не більше ніж 10 000 гривень – документи подаються до уповноваженого банку;
  • фінансова підтримка новостворених фермерських господарств для отримання  сільськогосподарських дорадчих послуг у період їх становлення (перші три роки після створення) надається один раз  розмірі, що не перевищує 36 000 гривень, за умови попередньо укладеного до кінця поточного бюджетного періоду договору та на підставі акта/актів виконаних робіт  сільськогосподарською дорадчою службою або  сільськогосподарським дорадником/експертом-дорадником, зареєстрованим у встановленому законодавством порядку суб’єктом підприємницької діяльності – документи подаються до уповноваженого банку;
  • новоствореним фермерським господарствам надається у період їх становлення (перші три роки після створення) виділяється бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) один раз виключно для провадження сільськогосподарської діяльності у розмірі 5000 гривень на 1 гектар, але не більше 100 000 гривень на одне фермерське господарство – документи подаються регіональним відділенням Укрдержфонду;
  • спеціальна бюджетна дотація за утримання корів усіх напрямів продуктивності фермерському господарству, у власності якого перебуває від п’яти корів, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства надається на безповоротній основі за кожну наявну станом на 1 липня поточного року корову в розмірі 5000 гривень, але не більше 250 000 гривень – документи подаються до Департаменту агропромислового розвитку та економічної  політики Житомирської обласної державної адміністрації, за адресою: м. Житомир, віл. Мала Бердичівська, 25.

Одержувач може скористатися фінансовою підтримкою протягом бюджетного періоду один раз за кожним з напрямів на загальну суму, яка не перевищує 10 тисяч розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року, з урахуванням пов’язаних з ним осіб у значенні підпункту 14.1.159 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України.

При затвердженні форм заявок, реєстрів, відомості для отримання фінансової підтримки Мінагрополітики та за вищезазначеними напрямами буде проінформовано додатково.

За детальною інформацією звертайтесь, будь ласка, у відділ земельних відносин, сільського господарства та екології Ружинської селищної ради за адресою: вул. Бурди, 44, ІІІ поверх, 41 кабінет.