Щоб живі пам'ятали

Дата: 09.05.2021 15:46

9 травня 2021 року в Ружині біля Монумента Слави відбулась зустріч-реквієм "Щоб живі пам'ятали"

9 травня назавжди залишиться в наших серцях символом народного подвигу, мужності, патріотизму і величі нашої Батьківщини.

Перемога в Другій Світовій війні була завойована нашими дідами та прадідами непомірною ціною.

Українською землею двічі прокотився руйнівний воєнний вал, не оминувши жодного, навіть найменшого населеного пункту.

Україна дала армії і флоту понад 7 мільйонів воїнів, з яких кожен другий поліг на фронтах, а кожен другий з тих, хто залишився в живих, повернувся додому інвалідом.

Не обминула війна і Ружинщину. У Другій світовій війні взяли участь понад 8 тисяч ружинців, з них 4400 людей нагороджені за мужність і відвагу орденами і медалями.

Сумно і щемно на душі, адже все менше і менше серед нас ветеранів. На території Ружинської громади на сьогодні проживають:

4 інваліди війни

• Оверчук Ярослав Сергійович (Ружин),
  • Криворучко Степан Дмитрович (Дерганівка),
  • Лущан Микола Іванович (Білилівка),
  • Ставничий Василь Прокопович (Ружин).

2 учасники бойових дій:

• Горбатюк Микола Устимович (Ягнятин),
  • Юхимчук Ніна Петрівна (Ружин).

Зареєстровано

• 1469 дітей війни,
  • 165 учасників війни,
  • 60 вдів ветеранів війни.

Низький уклін переможцям!

На превеликий жаль, і в теперішній час українські воїни зі зброєю в руках самовіддано відстоюють незалежність та територіальну цілісність країни, захищаючи спокій українських громадян від російського окупанта.

"Дорогі ветерани, щиросердно зичу вам міцного здоров’я, благополуччя, любові і шани. Спасибі вам за стійкість, мужність і жертовність", - сказала під час зустрічі селищний голова Людмила Біляк.

Честь і слава живим героям! Вічна пам’ять загиблим!