26 квітня 2021 року у Ружині відбувся мітинг-реквієм до 35-ї річниці Чорнобильської катастрофи. У заході взяли участь селищний голова Людмила Біляк, ліквідатори наслідків аварії та сім’ї постраждалих внаслідок трагічних подій, керівники організацій, установ громади.

 

Фото без опису

     – Ми вклоняємося у глибокій пошані та вдячності всім, хто 35 років тому з відвагою, мужністю та героїзмом, не шкодуючи власного здоров’я і життя, працювали в зоні радіаційного лиха, аби ліквідувати наслідки Чорнобильської трагедії, обмежити біду, зупинити розбурхану ядерну стихію. Спасибі вам за високий професіоналізм в ім'я порятунку життя мільйонів людей і збереження рідної землі. Щира подяка сім’ям ліквідаторів, вдовам та вдівцеві за стійкість та терпіння, - сказала Людмила Олександрівна.

Фото без опису

Від Ружинської селищної ради ліквідатори, потерпілі І категорії, вдови та вдівець учасників ліквідації аварії отримали Подяки, квіти та цінні подарунки.

Своїми спогадами про ту жахливу катастрофу поділився ліквідатор І категорії Павло Лозовий, який зазначив, що минуло 35 років, та й до сьогодні ліквідатори не можуть без емоцій, без сліз пригадувати події 1986 року. Вони потрапили в справжнє пекло, де мали виконувати найнебезпечнішу роботу, аби врятувати  Україну та весь світ.

Пам'ять загиблих, які віддали життя в ім’я порятунку Землі від техногенної катастрофи, вшанували хвилиною мовчання.

Благочинний Ружинського округу, настоятель Свято-Параскевського храму с. Заріччя Богдан Бабич провів поминальну панахиду за жертвами катастрофи.

Фото без опису

До пам’ятного знаку «Тим хто врятував світ» учасники заходу поклали квіти.