Відтепер можливе ефективне врегулювання конфлікту інтересів у місцевих депутатів та посадовців

Дата: 20.03.2021 06:34

18 березня, набрав чинності Закон України від 19.02.2021 № 1258–IX. Він дозволить ефективно врегульовувати конфлікт інтересів у сільських, селищних, міських голів, секретарів, депутатів сільської, селищної, міської ради, голів, їх заступників, депутатів районних, обласних та районних у містах рад. Ознайомитися із законом можливо за посиланням.

Відтепер такі особи у разі виникнення конфлікту інтересів можуть брати участь у засіданні ради, іншого колегіального органу (комісії, комітету, колегії тощо) лише за умови:

• що їх неучасть призведе до неможливості прийняття рішень колегіальним органом;
  • публічного самостійного повідомлення про конфлікт інтересів під час засідання цього органу.

Раніше ж місцевий депутат або посадовець міг брати участь у розгляді, підготовці та прийнятті рішень на засіданнях місцевих рад , просто оголосивши про конфлікт інтересів під час засідання колегіального органу.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) підкреслює, що врегулювання цього питання стало можливим завдяки спільній діяльності Верховної Ради, Президента та НАЗК.