Сьогодні геніальна українська поетеса та письменниця Ліна Костенко відзначає свій день народження

Дата: 19.03.2021 14:57

19 березня одній із найвідоміших українок сучасності, геніальній українській поетесі та письменниці Ліні Костенко виповнюється 91 рік.

Ліну Костенко вважають живою легендою, а її біографія є прикладом для мільйонів українців та невичерпним джерелом мудрості. Її вислови надихають на зміни і змушують замислитися над вічними темами.

Творчість Ліни Костенко – це історія України, її культура, інтелект, безкомпромісність, таїна людського буття. Це приклад шляхетного служіння літературі. Її вірші захоплюють та примушують зупинитися, замислитися, знаходять відгук у серці й назавжди залишаються в душі. Ліну Костенко називають класиком української літератури. Її твори друкуються мовами багатьох народів світу: англійською, білоруською, естонською, італійською, німецькою, словацькою та французькою. Творчість Ліни Костенко вражає своєю задушевністю, теплотою і дивовижною щирістю, торкається серця кожного, по-справжньому хвилює та змушує замислитись про сенс життя.

Ліна Костенко народилася 19 березня 1930 у Ржищеві Київської області.

За активну громадянську позицію Ліну Костенко називають беззаперечним моральним авторитетом для багатьох українців. Вона брала активну участь у дисидентському русі.

Із початку АТО на сході України письменниця приєдналася до гуманітарної акції «Другий фронт АТО». Ліна Костенко передала українським військовим збірки своїх поезій із побажаннями та словами підтримки.

Ліна Костенко — лауреатка Шевченківської премії (1987), Премії Антоновичів (1989), Премії Петрарки (1994, видання італійською мовою «Інкрустації»), нагороджена медаллю Святого Володимира, Почесною відзнакою Президента України (2000).

У 2000 р. стала першим лауреатом Міжнародної літературно-мистецької премії ім. Олени Теліги і нагороджена Орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня у березні 2000 року.Фото без опису