Карантинні обмеження на території с.Заріччя

Дата: 04.05.2023 08:49

Рішенням позачергового засідання місцевої державної надзвичайної протиепізоотичної комісії з сьогоднішнього дня введено карантинні обмеження на території с.Заріччя. Підставою для цього стало виявлення випадку сказу на одній із вулиць населеного пункту. Карантин діятиме протягом двох найближчих місяців. За словами завідуючої Ружинського відділу Житомирської обласної державної лікарні ветеринарної медицини, випадок сказу виявлено у місцевого мешканця на вулиці Топорівській – домашній пес мав агресивну поведінку, потім – загинув. Подальшою експертизою підтверджено захворювання собаки на сказ. Під час дії карантину буде проведено обстеження громадян, які мали контакт з хворою твариною та, за потреби, їх антирабічне лікування. Крім того, буде додатково закуплено вакцину та щеплено всіх собак, котів, ВРХ, ДРХ, коней на території с. Заріччя, смт Ружин, а також с. Топори, яке визнано загрозливою зоною по захворюваності тварин у зв’язку з наближеністю до с.Заріччя. У рамках карантинних заходів буде проведено зменшення популяції лисиць та інших диких, м'ясоїдних тварин в мисливських та лісових угіддях навколо с. Заріччя, загрозливій зоні, та прилеглій території. В мисливських угіддях оголошених неблагополучними, а також в загрозливій зоні, заборонено проведення промислового відстрілу диких тварин, їх відлов і вивіз. Нагадаємо, що це вже другий випадок виявлення тварини, хворої на сказ, на території громади. Нині, з кінця березня, діє карантин на території смт Ружин, де також було раніше виявлено сказ. Триватиме він до середини третьої декади травня.