Фото без описуКрок 1. Звернутись до Пенсійного фонду України:

Offline: до будь-якого територіального органу Пенсійного фонду України (за принципом екстериторіальності – незалежно від місця перебування на обліку як одержувача пенсії);

Online: - через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua); - за допомогою мобільного застосунку “Пенсійний фонд”.

Крок 2. Заповнити відповідну заяву:

Offline: Пред’явити паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків та додати фото;

Online: - в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України у розділі “Щодо пенсійного забезпечення”. Після авторизації – за допомогою Дія.Підпис або кваліфікованого електронного підпису, або засобами Інтегрованої системи електронної ідентифікації ID.GOV.UA, в т.ч. з використанням технології #BankID. Також слід завантажити фото особи для виготовлення документу;

- за допомогою мобільного застосунку “Пенсійний фонд” у вкладенні “До ПФУ”: розділ“Комунікації до ПФУ”

– “Заява на виготовлення пенсійного посвідчення”. До заяви необхідно додати фото, завантаживши його через застосунок.

Крок 3. Отримати пенсійне посвідчення. Пенсійне посвідчення можна отримати у обраному (під час подання заяви) сервісному центрі Пенсійного фонду України.

Пенсійний фонд України та Міністерство цифрової трансформації України наразі працюють над впровадженням електронного пенсійного посвідчення (е-пенсійного) у застосунку «Дія».