Підсумки роботи закладів загальної середньої освіти з реалізації Програми роботи з обдарованою молоддю

Дата: 16.05.2022 16:03

У складних умовах проходить навчальний 2021/2022 рік у закладах загальної середньої освіти. Учні змушені зносити тяготи війни на рівні з дорослими. Проте, не зважаючи на  збройну агресію росії проти нашої держави, відділ освіти Ружинської селищної ради, Центр професійного розвитку педагогічних працівників роблять усе, щоб навчальний процес не зупинявся. Значна увага приділялась роботі з творчо обдарованими  дітьми. Цьому сприяла  Програма роботи з обдарованою молоддю на 2021-2025 роки, прийнята Ружинською селищною радою у 2021 році.

Здобувачі освіти навчальних закладів Ружинської громади взяли активну участь у ІІІ (обласному) етапі олімпіад. Однак, через запровадження військового стану, проведення обласного етапу 6 олімпіад було призупинено (історія, англійська мова, екологія, інформаційно-комунікаційні технології, російська мова, трудове навчання). Таким чином,  команди нашої громади змогли стати учасниками 11 олімпіад із 17 запланованих. Юні ерудити посіли 11 призових місць:

• з інформатики - 3  дипломи ІІІ ступеня, (учень 9 класу  Шкурлатівський Денис, Ревун Ілля (10 клас), Руденко Олексій (11 клас), вчитель Ружинської гімназії Матвійчук С. В.);
  • з астрономії – 1 диплом ІІІ ступеня (учень 11 класу Сівоздрав Артем, вчитель Ружинської гімназії Зінчук Л. В.);
  • з правознавства – 1 диплом ІІІ ступеня ( учениця 9 класу Крилова Ольга, вчитель Ружинської гімназії Коляновський О.Б.);
  • з хімії – 2 дипломи ІІІ ступеня (учениця 10 класу Федорович Дарина, учениця 8 класу Кравчук Анастасія, вчитель Ружинської гімназії Вардецька Т. О.);
  • з географії – 2 дипломи – диплом ІІ ступеня (учениця 9 класу Кадикова Софія, вчитель Зарічанської ЗОШ І-ІІ ст. Безкоровайна О. І.) та ІІІ ступеня, (учениця 8 класу Кравченко Вероніка, вчитель Ружинської гімназії Воронюк С. С.);
  • з біології – 1 диплом ІІІ ступеня, (учениця 8 класу Кравчук Анастасія, вчитель Ружинської гімназії Симон Т. О.);
  •  з української мови та літератури – 1 диплом ІІ ступеня (учениця 11 класу Табачук Анна, вчитель Ягнятинської ЗОШ І-ІІІ ст. Паламарчук Т. В.).

Належна робота була проведена на виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 4 листопада 2022 року №1173 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України у 2021/2022 навчальному році».

У І етапі МАН взяло участь 7 здобувачів освіти: 3 учні Білилівської гімназії, 2 учні Ружинської гімназії, 1 учень Ягнятинської ЗОШ І-ІІІ ст., 1 учень Немиринецької ЗОШ І-ІІІ ст. Ними були представлені роботи у таких відділеннях: «Історія», «Філософія та суспільствознавство», «Науки про землю», «Літературознавство, фольклористика  та  мистецтвознавство», «Хімія та біологія», «Екологія та аграрні науки».

Наші учні показали гарні результати під час захисту науково-дослідницьких робіт на ІІ обласному етапі. Вони здобули дипломи у 4-х відділеннях.  Серед переможців диплом ІІІ ступеня виборола учениця 11 класу Білилівської гімназії Карплюк Віоліна (відділення «Хімія та біологія», секція «Психологія»), керівник Єлькіна О.Г., психолог Білилівської гімназії. Учениця 10 класу Ружинської гімназії Федорович Дарина (відділення: «Історія», секція «Історія України»), керівник Коляновський О. Б., вчитель історії та правознавства Ружинської гімназії. Учень 8 класу Ягнятинської ЗОШ І-ІІІ ст. Сміщук Владислав (секція «Філософія та суспільствознавство», секція «Соціологія»), керівник Козенюк О. П., вчитель історії та правознавства Ягнятинської ЗОШ І-ІІІ ст. Учениця 10 класу Білилівської гімназії Кирилішина Вікторія («Літературознавство, фольклористика  та  мистецтвознавство», секція «Зарубіжна література»), керівник Пономарьова В. О., вчитель зарубіжної літератури Білилівської гімназії.

За наслідками участі здобувачів освіти громади у третьому (обласному) етапі ХХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика учениця 10 класу Ружинської гімназії Мельніченко Анастасія здобула диплом ІІІ ступеня (вчитель української мови та літератури Передерій Л. О.).

Як завжди, порадували нас результатами  учні Ягнятинської ЗОШ І-ІІІ ст., які брали участь у Всеукраїнському зльоті учнівських виробничих бригад,  трудових аграрних об’єднань, що проходив у Києві. Відповідно до  наказу Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді №73 від 21  жовтня 2021 року «Про підсумки ІІІ етапу Всеукраїнського зльоту учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об’єднань», учні Ягнятинської  ЗОШ І-ІІІ ст.: Табачук Анна (11 клас), Дятел Ірина (8 клас), Гаврилюк Анастасія (8 клас), (керівник Чехун О. Л., вчитель біології Ягнятинської ЗОШ І-ІІІ ст.), відзначені грамотами Національного еколого-натуралістичного центру   учнівської молоді за зайняте ІІ місце.

За умовами Програми роботи з обдарованою молоддю всі переможці обласних етапів вищевказаних олімпіад та конкурсів  будуть відзначені грошовими винагородами. Нагороджені будуть і вчителі, які їх підготували. Загалом у 2022 році в банк творчо обдарованих дітей внесені 37 переможців.